PVCO-06X10
Förpackningsstorlek:
50 m
Minsta beställningskvantitet:
1 m
SE ANDRA VARIANTER
13 varianter
Utvald variant:
PVCO-06X10
Transparent PVC hose Dim. 1/4" (6 x 10 mm)
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
Hydraspecma
Color
Transparent
Diameter inner
6 mm
Diameter outer
10 mm
Hoseapprovals
EU 10/2011 A, B, C.
Length per roll
100 m
Material
PVC
Material thickness
2 mm
Pressure burst min.
9 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Temperature max.
+65 °C
Temperature min.
-20 °C
Förpackningsstorlek
50 m
Streckkod
371395
Bruttovikt
0,06 Kg
Nettovikt
0,06 Kg
Ursprungsland
DEU
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Product datasheet
Andra tittar på
Multipurpose EPDM hose 1/4" 20bar