PDR35L-V2R
Utvald variant:
PDR35L-V2R
Stainless cutting ring 1.4571 -35 L - with Viton seals
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
Volz
Diameter pipe
35 mm
Material
Acid-resistant steel
Material quality
1.4571 / AISI316Ti
Model code
PDR 35 L V2R
Pressure max.
250 bar
Series
L
Temperature max.
+200 °C
Temperature min.
-25 °C