OR9.25X1.78-F70
Package size:
100 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
24 variants
Chosen variant:
OR9.25X1.78-F70
O-RING VITON
Specifications
Dimensions and shipping
Color
Black
Diameter inner
9.25 mm
Material thickness
1.78 mm
Shore
70
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Package size
100 st
Barcode
155298
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
swe
Intrastat code
Product information
O-RING VITON
Others has been looking for
O-ring passande Utv-G
O-ring passande Utv-G
Partnumber:
O-ring 90S
Partnumber:
OR8.73X1.78-N90
O-ring rubber cord 3.0mm
O-ring rubber cord 3.0mm