OR38.0X2.5-N90
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
4 variants
Chosen variant:
OR38.0X2.5-N90
38.0-2.5 NBR 90
Specifications
Dimensions and shipping
Color
Black
Material
NBR
Material thickness
2.5 mm
Shore
90
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Package size
10 st
Barcode
203860
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
deu
Product information
ORING 38.0X2.5 90 SHORE
Product datasheet
Others has been looking for
O-ring passande Utv-G
O-ring passande Utv-G
Partnumber:
OR-12
O-ring 90S
O-ring 90S
Partnumber:
OR8.73X1.78-N90
100 st
O-ring rubber cord 3.0mm
O-ring rubber cord 3.0mm