OFEVGE-16-12ED
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
42 varianter
Valgt variant:
OFEVGE-16-12ED
Adapter Rak, Inv-ORFS, Utv-G-ED
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
80 mm
Angle
0 °
B
43.5 mm
Brand Name
FOR
CH
36 mm
CH1
41 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D
16 mm
F
1.7/16-12 ORFS
F1
G 3/4 BSP
Material
Steel
Pressure max.
420 bar
Sealing material
NBR
Standard ISO
ISO 1179
Surface treatment
Electro zinc plated
T
22-25 mm
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-20 °C