MF1002P10NB
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
21 variants
Chosen variant:
MF1002P10NB
Filter element - MPF - 10my nominel
Accessories (1)
Return filter - 10my nominel - 3/4" BSP
Partnumber:
MPF1002AG2P10NBP01
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
MP Filtri
Diameter hole
28 mm
Diameter outer
70 mm
Filtration
Nominal
Filtration degree
10 my
Flow rate nominal LMin
111 lpm
Length
140 mm
Model code
MF1002P10NBP01
Pressure max.
10 bar
Sealing material
NBR
Temperature max.
+110 °C
Temperature min.
-25 °C
Package size
Barcode
343426
Gross weight
0,17 Kg
Net weight
0,17 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
MF filter elements for filters installed in the tank, models MPF and MPT.
Assortment content
Links
Product catalog
Product catalog
Others has been looking for
Return filter - 10my absolut - 1" BSP