JKOR-12-08
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
27 variants
Chosen variant:
JKOR-12-08
Fitting
Accessories (1)
Mutter, UNF-3/4''-16
Partnumber:
JM-08-12
Specifications
Dimensions and shipping
A1
30,5 mm
Angle
0 °
Brand Name
FOR
CH
32 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
12 mm
Dimension J1
3/4-16 JIC
Hexagon
32 mm
J
1.1/16-12 JIC
Material
Steel
Pressure max.
300 bar
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
T
20 mm
Thread inner
Thread outer
Package size
10 st
Barcode
144027
Gross weight
0,12 Kg
Net weight
0,12 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
Measure sketch
\ufeff
JIC 37° straight conversion connector
One end JIC 37° external thread
Other end JIC 37° internal thread
Product datasheet
3D-file
Note: Opening 3D files requires a program that supports the file format
Others has been looking for
Adaptor 1.1/16 JIC x 1.1/16 JI
Adaptor 1.1/16 JIC x 1.1/16 JI
Partnumber:
JGZ-12
4 st
Mutter, UNF-1 1/16''-12, Rör 18MM