JGEM-16-26ED
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
17 variants
Chosen variant:
JGEM-16-26ED
Adapter Rak, Utv-JIC, Utv-M-ED
Tilbehør (1)
Stödhylsa JIC, Rör 25MM
Partnumber:
JD-25
Specifications
Dimensions and shipping
A
55 mm
B
23 mm
CH
36 mm
D
16 mm
Diameter rör
25 mm
Dimension F metrisk
M26x1,5
F
M26x1.5
Gänga utv.
1.5/16-12 JIC
Gänga utv. metrisk
J
1.5/16-12 JIC
Märke namn
FOR
Packningsmaterial
NBR
Rostbeständighet
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Standard ISO
ISO 9974
T
25 mm
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tillverkningsmaterial
Steel
Tryck max.
280 bar