JGEM-06-22-L10
Package size:
5 st
Min. order quantity is:
5 st
SEE OTHER VARIANTS
22 variants
Chosen variant:
JGEM-06-22-L10
Adapter Rak, Utv-JIC, Utv-M
Accessories (2)
Bushing Ø10
Partnumber:
JD-10
Nut 9/16 -18 JIC NW 17 mm
Partnumber:
JM-06-10
A
38,5 mm
Angle
0 °
B
14 mm
Brand Name
FOR
CH
27 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D
13,5 mm
Diameter pipe
10 mm
Dimension F metric
M22x1,5
F
M22x1.5
J
9/16-18 JIC
Material
Steel
Model code
SA102067/1022
Pressure max.
350 bar
Sealing material
NBR
Standard ISO
ISO 9974
Surface treatment
Electro zinc plated
T
10 mm
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-20 °C