JEVV-12-SY
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
8 variants
Chosen variant:
JEVV-12-SY
Adapter 45°, Utv-JIC, Inv-JIC, Syrafast
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
45 °
Brand Name
Hydraspecma
Material
Stainless steel
Material quality
AISI 316L
Thread inner
1.1/16-12 JIC
Thread outer
1.1/16-12 JIC
Package size
Barcode
253142
Gross weight
0,201 Kg
Net weight
0,201 Kg
Country of origin
deu
Product information
ADAPTER 45B UTV-JIC INV-JIC
Links
Product datasheet
Product datasheet
Others has been looking for
Adjustable elbow AISI3
Adjustable elbow AISI3
Partnumber:
JEVW-12-SY
Elbow 20mm AISI316
Elbow 20mm AISI316
Partnumber:
JW-12-SY
Elbow adapter 90° JIC male x JIC male stainless
JW-10-SY
Elbow 10mm AISI316
Elbow 10mm AISI316
JW-06-SY
Elbow 38mm AISI316
Elbow 38mm AISI316
JW-24-SY
Elbow 12mm AISI316
Elbow 12mm AISI316
JW-08-SY
Elbow 08mm AISI316
Elbow 08mm AISI316