HFRC12G03
Min. bestillingsenhed er:
1 st
Angle
0 °
Area of use
Compressed air, Food, Gas and liquids compatible with constituent materials, Vacuum
Brand Name
Tierre
Corrosion resistance
96 hours ASS
Material
Brass, Stainless steel
Material quality
CW614L/CW617L
Model code
HFRC12G03
Pressure max.
20 bar
Yes
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Series
NSF/ANSI 169
Temperature max.
+150 °C
Temperature min.
-20 °C
Thread
G 3/8 BSP
Vacuum max.
10 st
Stregkode
448662
Brutto vægt
Kg
Netto vægt
Kg
Oprindelsesland
ita
Intrastat varekode
Adapter Rak Ø12 mm Utv-G3/8''