HFRC12G02
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
10 st
SEE OTHER VARIANTS
7 variants
Chosen variant:
HFRC12G02
MALE CONNECTOR 12MM BSPP1/4"
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
0 °
Area of use
Compressed air, Food, Gas and liquids compatible with constituent materials, Vacuum
Brand Name
Tierre
Corrosion resistance
96 hours ASS
Material
Brass, Stainless steel
Material quality
CW614L/CW617L
Model code
HFRC12G02
Pressure max.
20 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Series
HFR
Standard
Silicone Free
Standard EN
EC 1935/2004, ICIM Food
Standard SAE
NSF/ANSI 169
Temperature max.
+150 °C
Temperature min.
-20 °C
Thread
G 1/4 BSP
Vacuum max.
-0.999 bar
Pakke str.
Stregkode
448661
Brutto vægt
Kg
Netto vægt
Kg
Oprindelsesland
ita
Intrastat varekode
Produkt information
Adapter Rak Ø12 mm Utv-G1/4'' FDA Viton
Links
Product catalog
Product catalog
Andre kigger på
Adapter 90 Vridbar Ø4 mm 1/4
Adapter 90 Vridbar Ø4 mm 1/4
Varenummer:
C02470428
Pakke str.:
Min. bestillingsenhed er:
1 st
GE-R BG2/ 1/4"-18 NPTF NEW-LINE MS
Varenummer:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
REDUCERNIPPEL M14-1/4" 18NPTF
REDUCERNIPPEL M14-1/4" 18NPTF
thread adapter PP 1 1/2" to 2"
thread adapter PP 1 1/2" to 2"
FM1520PP
sleeve female thread PVC - 1 1/4"
FF125PP
"double nipple male thread PP 1 1/4"" on 2"""
MMP1220
"double nipple male thread PP 2"""
MMP2020
thread adapter PP 1 1/4" to 2"
thread adapter PP 1 1/4" to 2"
FM1220PP
Banjo Stryp/backventil (ut) Ø8 mm 1/4"
10K510828
Banjo Stryp/backventil (ut) Ø10 mm 1/4"
10K511028
Banjo Stryp/backventil (ut) Ø6 mm 1/4"
"double nipple male thread PP 1 1/4"""
Vinkel Ø8 mm 3/8
Vinkel Ø8 mm 3/8
25 st
25 st
FF125PP
L-koppling vridbar Ø6 mm 1/4
L-koppling vridbar Ø6 mm 1/4
C02680628
L-koppling vridbar Ø12 mm 1/4
L-koppling vridbar Ø12 mm 1/4
5 st
Adpater T Vridbar Ø12 mm 1/4
Adpater T Vridbar Ø12 mm 1/4
5 st
Adapter 90 Vridbar Ø8mm Utv-G1/4 Lång