HFRC10G02
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
Angle
0 °
Area of use
Compressed air, Food, Gas and liquids compatible with constituent materials, Vacuum
Brand Name
Tierre
Corrosion resistance
96 hours ASS
Material
Brass, Stainless steel
Material quality
CW614L/CW617L
Model code
HFRC10G02
Pressure max.
20 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Series
HFR
Standard
Silicone Free
Standard EN
EC 1935/2004, ICIM Food
Standard SAE
NSF/ANSI 169
Temperature max.
+150 °C
Temperature min.
-20 °C
Thread
G 1/4 BSP
Vacuum max.
-0.999 bar
Förpackningsstorlek
10 st
Streckkod
448660
Bruttovikt
Kg
Nettovikt
Kg
Ursprungsland
ita
Intrastat artikelkod
Adapter Rak Ø10 mm Utv-G1/4'' FDA Viton