GZR08L10S
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
38 variants
Chosen variant:
GZR08L10S
Straight fitting ø10S/8L With O-ring
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
10 mm
Diameter pipe
10 - 8 mm
Pressure max.
500 bar
Safety factor
4
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Series
L
Series 1
L
Series 2
S
Temperature max.
+200 °C
Temperature min.
-25 °C
d2
8 mm