GPFO20-16
Pakke str.:
100 m
Min. bestillingsenhed er:
1 m
SE ANDRE VARIANTER
9 varianter
Valgt variant:
GPFO20-16
General Purpose Fuel Oil hose 5/8" 20 bar
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Area of use
Bend radius
80 mm
Brand Name
Danfoss
Cover
NBR/PVC
Diameter inner
16 mm
Diameter outer
26 mm
Electrically conductive
R < 10^6 Ohm
Length
100 m
Pressure burst min.
60 bar
Pressure max.
20 bar
Reinforcement
Synthetic fiber
Standard ISO
ISO 1307
Temperature max.
+95 °C
Temperature min.
-35 °C
Tube
NBR (Nitrile)
Pakke str.
Stregkode
483399
Brutto vægt
0,33 Kg
Netto vægt
0,33 Kg
Oprindelsesland
ISR
Intrastat varekode
Produkt information
Product datasheet
Andre kigger på
GPM-16
GPM-16
Varenummer:
60 m
Varenummer:
GPFO20-06
Fuelhose 10x19 ISO 7840-A1 E10/B10
ISO7840-A1-10
Sug och Returslang 1'' R4 25/35
602-16
40 m
Bränsleslangställ 2001-B 6 Rullarx 7,5m
1 st
General purpose Fuel Oil hose 5/12 WP 20 BAR
GPFO20-05
Universalslang 2TE-1/2, WP 58bar
2TE-08
50 m
Bränsleslang 6.35/12.7
Bränsleslang 6.35/12.7
168 m
Suction and returnhose 1.1/4" - Type 602 WP 14 bar SAE100 R4
40 m
General Purpose Fuel Oil hose 25/34 WP20BAR
50 m
EN854 R6 slange 5/16** 28 bar Varmebestandig lavtryksslange
GTH-8
198 m
Bränsleslangställ 2001-A 6 rullar x 7,5 m
1 st
Bränsleslang 3/4
Bränsleslang 3/4
61 m
Transport/sugslang Transparent ID/YD=19/26
AMPU-19
60 m
Min. bestillingsenhed er:
1 m
Universalslang 2TE-1 WP 40bar
Universalslang 2TE-1 WP 40bar
2TE-16
Universalslang 2TE-5/16
Universalslang 2TE-5/16
2TE-05
1.1/2" Hose Multi Master GMV MegaFlex ID 38mm 10 bar
MMGMV-38
30 m
General Purpose Fuel/Oil hose 6x12 10BAR
MAC1-06
Universalslang 2TE-1/4
Universalslang 2TE-1/4
2TE-04
3/4" Hose Multi Master GMV MegaFlex ID 19mm 24 bar
MMGMV-19
30 m
3" Multi Master GMV MegaFlex ID 76mm 10 bar
MMGMV-76
SLANG 149-0105 1,0 M
SLANG 149-0105 1,0 M
R6-06-C
Suction and return hose 28x38
Suction and return hose 28x38
602-28X38
Bränsleslang Barricade 10/16mm, Bobin 7.62m
1 frp
1 frp
Bränsleslang 90grader 45MM 45MM x 380MM
30 st
602-32 (diam. 51 x 63,5) (955258)
1/2 " Multi oil / fuel 20 bar
1/2 " Multi oil / fuel 20 bar
FUELD-13
EN854 R6 slange 3/8** 28 bar Varmebestandig lavtryksslange