GPFO20-06
Förpackningsstorlek:
100 m
Minsta beställningskvantitet:
1 m
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
GPFO20-06
General Purpose Fuel Oil hose 6/13 20 Bar
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Area of use
Bend radius
30 mm
Brand Name
Danfoss
Cover
NBR/PVC
Diameter inner
6 mm
Diameter outer
13 mm
Electrically conductive
R < 10^6 Ohm
Length
100 m
Pressure burst min.
60 bar
Pressure max.
20 bar
Reinforcement
Synthetic fiber
Standard ISO
ISO 1307
Temperature max.
+95 °C
Temperature min.
-35 °C