GPFO10-08
Package size:
100 m
Min. order quantity is:
1 m
SEE OTHER VARIANTS
7 variants
Chosen variant:
GPFO10-08
General purpose Fuel Oil hose 8x14 10 BAR
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Användingsområde
Armering
Synthetic fiber
Böjningsradie
50 mm
Diameter inv.
8 mm
Diameter utv.
14 mm
Elektrisk konduktivitet
R < 10^6 Ohm
Innertub
NBR (Nitrile)
Längd
100 m
Märke namn
Danfoss
Standard ISO
ISO 1307
Temperatur max.
+95 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tryck max.
10 bar
Tryck spräng min.
30 bar