GMV60508ALDPALAS-SY
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
8 variants
Chosen variant:
GMV60508ALDPALAS-SY
Rörklamma Komplett Ø50.8mm DIN3015 Tunga Serien, Syrafast
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Stauff
Color
Grey
DIN size
4
Diameter pipe
50,8 mm
Group Stauff
6S
Material
Aluminium, Steel
Number of bolts
DIN 3015 part 2
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+300 °C
Temperature min.
-40 °C
Torque tightening
12 Nm
Type
Profiled
Package size
Barcode
412000
Product information
Product datasheet
Others has been looking for
Heavy clamp ø70 - Green PP - DIN 4 Heavy
Partnumber:
TSLK6070PP
1 par
Steel bolt DIN931 - 8.8 FZB
Steel bolt DIN931 - 8.8 FZB
Partnumber:
AS5S
50 st
Rörklamma Komplett Gummi Insats Ø40mm DIN3015 Tunga Serien
RI6040PPR
Insexskruv M6x90, Lätta Serien, Rostfri
IS7-RO
Rörklamma Komplett Ø18mm, DIN3015 Tunga Serien, Polypropylen