FXVEE10LR14OK
Package size:
1 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
17 variants
Chosen variant:
FXVEE10LR14OK
Vinkel indskruning 45° stilbar - ø10L x 1/4" BSP
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
D1
10 mm
D3
5 mm
D4
19,8 mm
Diameter rør
10 mm
Gevind udvendig
G 1/4 BSP
Gevind udvendig metrisk
M16x1,5
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
24 mm
L1
32 mm
L2
17 mm
L3
27 mm
L4
9 mm
Materiale
Stål
Model kode
XBFE10RLOAZN
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Pakningsmateriale
S1
19 mm
S2
19 mm
S3
19 mm
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1/4 BSP
Tilspændingsmoment
50 Nm
Tryk maks.
315 bar
Type
Smedet
d2
8 mm