EHP501-24
Förpackningsstorlek:
61 m
Minsta beställningskvantitet:
1 m
SE ANDRA VARIANTER
5 varianter
Utvald variant:
EHP501-24
Oil & Petroleum Discharge hose 10 bar 1.1/2"
Tillbehör (7)
MSG3-24-24
Partnumber:
Presshylsa 4002 1.1/2'' För Industrislang
Partnumber:
SLANGKLAMMER 45-55 DUBBEL W5-SYRAFAST
55D20-SY
Hylsa i stål
BA-042-045
Klämbackar Ø 47-49, EN14420, Aluminium
RK038005
Slangklamma Superclamp W1 Spänn omr. 48-51, Bredd 22mm
S1-4851
Slangklamma Superclamp W4 Spänn omr. 47-51, Bredd 20mm
S4-4751
Specifications
Dimensions and shipping
Area of use
Biodiesel 20% B20, Diesel, Gasoline, Gasoline E15, Hydraulic oil
Brand Name
Danfoss
Diameter inner
38 mm
Diameter outer
48 mm
Electrically conductive
R < 10^6 Ohm
Hose size
1.1/2 "
Length
61 m
Material
NBR
Pressure burst min.
30 bar
Pressure max.
10 bar
Temperature max.
+70 °C
Temperature min.
-35 °C
Package size
Barcode
481694
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
tur
Intrastat code
Product information
Product datasheet
Others has been looking for
1.1/2" Hose Multi Master GMV MegaFlex ID 38mm 10 bar
MMGMV-38
Package size:
30 m
Min. order quantity is:
1 m
MMGMV Multimaster
MMGMV Multimaster
MMGMV-64
30 m
Min. order quantity is:
Suction and return hose R4 1.1/2" MSHA
WH004-24
Oil & Petroleum Discharge hose 10 bar 1.1/4"
EHP501-20
WH004-20
PLAST PLUGG BSP, 1.1/2"
PLAST PLUGG BSP, 1.1/2"
GR114
200 st
1 st
Sug och Returslang 1'' R4 25/35
602-16
40 m
Bränsleslangställ 2001-B 6 Rullarx 7,5m
1 st
Fuelhose 10x19 ISO 7840-A1 E10/B10
ISO7840-A1-10
100 m
General purpose Fuel Oil hose 5/12 WP 20 BAR
GPFO20-05
100 m
Universalslang 2TE-1/2, WP 58bar
2TE-08
50 m
Suction and returnhose 1.1/4" - Type 602 WP 14 bar SAE100 R4
40 m
EN854 R6 slange 5/16** 28 bar Varmebestandig lavtryksslange
GTH-8
198 m
General Purpose Fuel Oil hose 25/34 WP20BAR
GPFO20-25
50 m
Bränsleslang 6.35/12.7
Bränsleslang 6.35/12.7
168 m
SLANG 149-0105 1,0 M
SLANG 149-0105 1,0 M
R6-06-C
Universalslang 2TE-5/16
Universalslang 2TE-5/16
2TE-05
Bränsleslang 90grader 45MM 45MM x 380MM
30 st
602-32 (diam. 51 x 63,5) (955258)
3" Multi Master GMV MegaFlex ID 76mm 10 bar
MMGMV-76
Bränsleslangställ 2001-A 6 rullar x 7,5 m
Oilhose SAE100R6 EN8541TE 15.9x23.9 24 Bar MSHA
Suction and return hose 28x38
Suction and return hose 28x38
602-28X38
EN854 R6 slange 3/8** 28 bar Varmebestandig lavtryksslange
GTH-10
168 m
Transport/sugslang Transparent ID/YD=19/26
AMPU-19
60 m
3/4" Hose Multi Master GMV MegaFlex ID 19mm 24 bar
MMGMV-19
Bränsleslang 3/4
Bränsleslang 3/4
Universalslang 2TE-1/4
Universalslang 2TE-1/4
2TE-04
Universalslang 2TE-1 WP 40bar
Universalslang 2TE-1 WP 40bar
2TE-16
1/2 " Multi oil / fuel 20 bar
1/2 " Multi oil / fuel 20 bar