EGE12SMED
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
EGE12SMED
Stud fitting - ø12S indv x M18x1.5 - o-ring seal
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
12 mm
Diameter pipe
12 mm
Dimension i
12 mm
L
34 mm
Material
Steel
Model code
VAD12MSWZN
Pressure max.
630 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S
24 mm
S1
24 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread inner metric
M20x1,5 MM
Thread outer metric
M18x1,5
d1
M20x1,5
d7
24 mm
i
12 mm