Solenoid valve Cetop 3 DHL-0713/X24DC w.o. connector
Varenummer:
DHL0713/H
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
Aktivering
Manual emergency override, Solenoid
Antal väger/positioner
4/3
Flödeshastighet nominell LMin
60 lpm
Föroreningsgrad max.
20/18/15 - ISO 4406
Isoleringsklass
H
Kontakt typ
DIN EN 175301-803 Form A
Modell kod
DHL-0713/X24DC
Märke namn
Atos
NG ISO-storlek
NG06
Oljeviskositet rekommanderad
15 - 100 cSt
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Skyddsklass
IP 65
Spänning
24 V
Ström
DC
Temperatur max.
+70 °C
Temperatur min.
-30 °C
Tryck T max.
210 bar
Tryck max.
350 bar
Ytskiktbehandling
Passivated, Zinc coating (CR III)
Åtdragning moment
8 Nm