DD4-160180
Package size:
25 st
Min. order quantity is:
25 st
SEE OTHER VARIANTS
23 variants
Chosen variant:
DD4-160180
Slangklammer W4 160-180 bredd=12mm
Tillbehör (1)
SLANGEKLEMMETREKKER 7MM L:150
Partnumber:
SLANGMEJSEL
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Mikalor
Corrosion resistance
400 hours salt spray ASTM B-117
Diameter max.
180 mm
Diameter min.
160 mm
Material
Stainless steel
Material quality
1.4301 / AISI304
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Standard DIN
DIN 3017
Torque tightening
7 Nm
Width
12 mm
Package size
Barcode
229630
Gross weight
0,061 Kg
Net weight
0,061 Kg
Country of origin
esp
Product information
Product Sheet
Links
Product datasheet
Product datasheet
Others has been looking for
SLANGKLAMMER PA-RI 31-35 ENKEL W1
Partnumber:
35E20
10 st
SLANGKLAMMER PA-RI 50-60 DUBBEL W1
60D20
10 st
55E20
90D20
Slangklammer ABA 11-17/9 W1 Förzinkat stål/Aluzink
A1-1117
100 st
AB1-1928
50 st
38E20
40E20
A1-814
100 st
60E20
SLANGKLAMMER 75-85 DUBBEL W5-SYRAFAST
85D20-SY
AB1-1524
50 st
Slangklamma Superclamp W4 Spänn omr. 29-31, Bredd 20mm
S4-2931
70E20
Slangklammer W2 8-16 bredd=9mm
Slangklammer W2 8-16 bredd=9mm
D2-0816
65E20
Tryckluftklämma 2.1/2'' 77-94mm DIN20039A
TK-77/94
2 st
Slangklammer W2 10-16 bredd=7mm
D2-1016
Buntband 2,5x100, Svart Nylon 6.6, 100st
BB-2.5X100-S
1 frp
Slangklammer typ Pa-Ri 100-110 DUBBEL W1
110D20
45E20
50E20
115D20
SLANGKLAMMER 74-80 ENKEL W5-SYRAFAST
80E20-SY
Slangklamma Superclamp W5 Spänn omr. 25-27, Bredd 18mm
S5-2527
65D20
SLANGKLAMMER PA-RI 160-175 DUBBEL W1 25MM
170D25
8 st
Slangklammer W2 50-70 bredd=12mm