ASATT36RD01
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
10 variants
Chosen variant:
ASATT36RD01
Oil-Air cooler TT 36 rail 12VDC
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
ASA
By-pass valve
No
Cooling efficiency
0.36 kW/°C
Current type
DC
Depth
250 mm
Flow rate nominal LMin
250 lpm
Height
605 mm
Material
Aluminium
Model code
ASATT36RD01
Noise level
80 dB-A
Pressure max.
26 bar
Pressure static max.
26 bar
Temperature ambient max.
+80 °C
Temperature ambient min.
-20 °C
Temperature working fluid max.
+80 °C
Voltage
12 V
Width
730 mm
Package size
Barcode
479450
Net weight
32,70 Kg
Product information
NOTE! also requires TT rail connection kit.
Please order separately.
Others has been looking for
Oil-Air cooler TT 11 rail 24VDC w. pressure by-pass