8669-12-25S
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
10 variants
Chosen variant:
8669-12-25S
Fläns 90gr SAE6000 DIN
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
50,8 mm
Angle
90 °
B
23,8 mm
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
800 hours salt spray DIN EN 9227
Diameter flange
41.3 mm
Diameter pipe
25 mm
Flange
3/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Material
Steel
O-ring
24,99X3,53 mm
Series
T
25 mm
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-30 °C
Thread outer metric
M36x2
Förpackningsstorlek
Streckkod
243679
Bruttovikt
0,487 Kg
Nettovikt
0,487 Kg
Ursprungsland
deu
Produktinformation
Måttskiss
Fläns 90gr SAE6000 DIN
Product datasheet
Andra tittar på
FLÄNS RAK SAE3000 3" SVETS UTV 76.1/70.3MM
Artikelnummer:
Förpackningsstorlek:
Weld on counter flange 3000psi 3 1/2" SAE
Artikelnummer:
FLÄNS RAK SAE3000 3tum
FLÄNS RAK SAE3000 3tum
0583-48-SY
Gängfläns 2'' SAE3000 Inv-G1.1/2''
0583-32-SY
FLÄNS RAK SAE3000 3/4 SVETS UTV 28 MM, O-RINGSSPÅR
Gängfläns 1'' SAE3000 Inv-G3/4''
AFX110ST
AFX110ST
Gängfläns 3/4'' SAE3000 Inv-G1/2''
FLÄNS 90GR SAE3000 1tum
FLÄNS 90GR SAE3000 1tum
FLÄNS RAK SAE3000 4 tum SVETS UTV 115MM, O-RINGSSPÅR
FLÄNS RAK SAE3000 5" SVETS UTV. 142 MM MOTFLÄNS
Flange 90° 2.1/2" SAE3000 x 2.1/2" BSP - complete
2 st
FLÄNS RAK SAE3000 2"
FLÄNS RAK SAE3000 2"
Flange head SAE 3000 PSI
Flange head SAE 3000 PSI
FLÄNS RAK SAE3000 3/4 SVETS UTV 28MM MOTFLÄNS
FLÄNS RAK SAE3000 2.1/2 SVETS UTV 77MM MOTFLÄNS
FLÄNS RAK SAE3000 3"
FLÄNS RAK SAE3000 3"
Elbow 1.1/16 JICx3/4 flange
Elbow 1.1/16 JICx3/4 flange
8369-12-12J
FLÄNS RAK SAE3000 1"
FLÄNS RAK SAE3000 1"
FLÄNS RAK SAE3000 5"
FLÄNS RAK SAE3000 5"