Plus+1 Prop.Tryk begræns. ventil NO XMD 04-150-24D-DN-00-DG-1/4
…
Read more
Partnumber:
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
5 variants
Chosen variant:
Propstyrd tryckbegr.ventil CIB XMD 04-150-24D-DN-00 5-150bar
Specifications
Dimensions and shipping
Arbetsportar
G 1/4 BSP
Flödeshastighet nominell LMin
5 lpm
Föroreningsgrad max.
18/17/13 - ISO 4406
Kavitet
NCS04/2
Modell kod
XMD 04-150-24D-DN-00-DG-1/4
Märke namn
Danfoss
Nyckelstorlek
22 mm
Oljeviskositet rekommanderad
12 - 54 cSt
Spänning
24 V
Ström
DC
Tryck max.
250 bar
Tryckinställning max.
150 bar
Tryckinställning min.
5 bar
Package size
Barcode
374848
Gross weight
0,67 Kg
Net weight
0,67 Kg
Country of origin
Intrastat code
Product information
Links
Produktdatablad
Produktdatablad
Others has been looking for
Backventil OM G1/4, 0.5 BAR, 350 Bar
Partnumber:
VU-14
Tryckbegränsare OM 1/4" 10-180bar 30lpm max 300bar