PQCA-06/13
WEO plug-in hose connector for hydraulic hose according to SAE100R1/R2 or equivalent.
…
Læs mere
Varenummer:
505109Y
Pakke str.:
91 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
14 varianter
Valgt variant:
505109Y
PQCA-06/13
Specifications
Dimensions and shipping
A
13 mm
Angle
0 °
B
63 mm
Brand Name
Cejn
C
22 mm
D
7 mm
Dimension F
33 mm
E
10,1 mm
Hose size
3/8 "
Material
Steel
Pressure max.
350 bar
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Surface treatment
Electro zinc plated
Temperature intermittent max.
+120 °C
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-30 °C