4710-18-10-SY
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
17 varianter
Utvald variant:
4710-18-10-SY
5/8" Insert - (18L) M26x1.5 male - AISI316
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Hydraspecma
Diameter pipe
18 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
5/8 "
Key size
27 mm
L
61,3 mm
L1
27,3 mm
Material
Stainless steel
Material quality
1.4571 / AISI316Ti
Model code
Series
L
Temperature max.
+400 °C
Temperature min.
-60 °C
Package size
Barcode
225167
Gross weight
0,10 Kg
Net weight
0,10 Kg
Country of origin
ESP
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Connection: MM male thread with 24° cone face (DIN2353).
Sealing: Metal against metal (cone).
Links
Product datasheet
Product datasheet
Others has been looking for
Presskoppling Rak, Inv-JIC 7/8''-14, Ø5/8'', syrafast
Partnumber:
4221-10-10-SY
Package size:
Min. order quantity is:
Pressnippel 90B L-klass Syrafast
Partnumber:
4792-18-10-SY
Min. order quantity is:
PRESSNIPPEL 4892 IM30 SL5/8 SY
PRESSNIPPEL 4892 IM30 SL5/8 SY
Pressnippel rak DKS M30x2
Pressnippel rak DKS M30x2
Presskoppling Rak Utv-G 5/8'' Ø5/8'', Syrafast
Presskoppling Rak Inv-G3/4'' Ø5/8'' Pressad mutter, Syrafast
Pressnippel 45B JIC 7/8 IR x SL 5/8, syrafast
Presskoppling Rak, Utv-JIC 7/8''-14, Ø5/8''
PRESSNIPPEL 4091 IG3/4 SL5/8
PRESSNIPPEL 4091 IG3/4 SL5/8
Presskoppling 45°, Inv-M26, Ø5/8'', Syrafast
Pressnippel rak DKOL M30X2 SL5/8" Syrafast
Presskoppling Rak Inv-M30, Ø5/8'', Syrafast
Pressnippel rak DKOL M26x1.5 SL5/8" Syrafast
Presskoppling Rak, Utv-ORFS 1''-14, Ø5/8''
Pressnippel 4224 IO1-14
Pressnippel 4224 IO1-14
4224-10-10-L-SY
PRESSNIPPEL 4190 20MM SL5/8 SY
PRESSNIPPEL 4190 20MM SL5/8 SY