4291-08-08-H64
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
22 variants
Chosen variant:
4291-08-08-H64
Pressnippel 90B JIC 3/4 IR x SL 1/2, Drophöjd 64
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Gevind
3/4-16 JIC
H
64 mm
Materiale
Steel
Slangekoblingstype
For separate ferrule
Slangestørrelse
1/2 "
T
3/4-16 JIC
Tilspændingsmoment
59 - 65 Nm
Vinkel
90 °
Förpackningsstorlek
Streckkod
424597
Bruttovikt
Kg
Nettovikt
Kg
Ursprungsland
deu
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
Product datasheet
Andra tittar på
Insert 3/4" - 1" banjo
Insert 3/4" - 1" banjo
Artikelnummer:
Förpackningsstorlek:
8 st
Insert 3/4" - 1/2" BSP male
Insert 3/4" - 1/2" BSP male
Artikelnummer:
50 st
Insert 3/4" - 1" BSP male
Insert 3/4" - 1" BSP male
50 st
Insert 3/4" - M26x1.5 nut 18L
Insert 3/4" - M26x1.5 nut 18L
100 st
Insert 3/4" - 1.7/16-12 ORFS male w. cap O-ring
30 st
Insert 3/4" - M30x2 nut 20S 90°
20 st
Insert 3/4" - M30x2 nut 22L 45°
Insert 3/4" - 1"-12 ORFS nut
Insert 3/4" - 1"-12 ORFS nut