4291-06-06-H55
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
22 varianter
Valgt variant:
4291-06-06-H55
Insert 3/8" - 9/16"-18 JIC nut
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
90 °
Brand Name
I.M.M Hydraulics
C
31 mm
E
19 mm
H
55 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
3/8 "
Material
Steel
Model code
0951-06-06H55
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
T
9/16-18 JIC
Thread
9/16-18 JIC
Torque tightening
27 - 30 Nm