3822-16-16-SY
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
20 variants
Chosen variant:
3822-16-16-SY
Slangnippel R1 till SL1 tum, Syrafast
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Hydraspecma
Diameter hose connector
1 "
Diameter hose inner
25 mm
Material
Stainless steel
Material quality
1.4408 / AISI316L
Pressure max.
16 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Temperature max.
+300 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread
R 1 BSPT
Thread EN standard
EN 10226-1
Package size
Barcode
242302
Gross weight
0,125 Kg
Net weight
0,125 Kg
Country of origin
esp
Product information
Slangnippel R1 till SL1 tum
Product datasheet
Others has been looking for
Slangfäste mässing G2-SL2
Slangfäste mässing G2-SL2
Partnumber:
Min. order quantity is:
Flänskoppling, DN125, PN10, räfflad stolpe svivlande, stål
Partnumber:
FLP125
Camlock Hane Ø 3'', Polypropylen
EPP-48
Svetsadapter Rak, Inv-G 1/8, syrafast
1062-02-H-SY
Klämma TC dubbelhängd Rostfri 64mm disk.