3822-16-12-SY
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
20 variants
Chosen variant:
3822-16-12-SY
Slangnippel R1 till SL20mm, Syrafast
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
Hydraspecma
Diameter hose connector
3/4 "
Diameter hose inner
19,5 mm
Material
Stainless steel
Material quality
1.4408 / AISI316L
Pressure max.
16 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Temperature max.
+300 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread
R 1 BSPT
Thread ISO standard
ISO 2999
Förpackningsstorlek
Streckkod
439217
Bruttovikt
0,105 Kg
Nettovikt
0,105 Kg
Ursprungsland
swe
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Product datasheet
Andra tittar på
LOCK PRESSAL MED KEDJA 63MM
LOCK PRESSAL MED KEDJA 63MM