32GSM32FLH45-063
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
A
297 mm
B
182,5 mm
D
2"
DN
50 mm
Diameter fläns
79.5 mm
E
63 mm
Fläns
2 "
Fläns SAE/DIN
6000 PSI
K
79,5 mm
Modell kod
32GSM32FLH45-063
Märke namn
Gates
O-ring
56,75X3,53 mm
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Shore
90
Slangdimension
2 "
Slangkopplingstyp
With fixed ferrule
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tillverkningsmaterial
Steel
Tryck max.
420 bar
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
271 - 294 Nm