3022-00-P20CS-12V
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
10 varianter
Utvald variant:
3022-00-P20CS-12V
Crimper up to 1.1/2" 12V w/o dies
Reservdelar (2)
Master die springset for P20 Finnpower (16)
Artikelnummer:
Locking pin for die P20 Finnpower
Artikelnummer:
3022-00-112043LP
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Adjustment method
Potentiometer
Brand Name
Finn-Power
Crimpdiameter max.
61 mm
Crimpdiameter min.
10 mm
Current type
DC
Dies type
P20
Field of application
Servicecar, Workshop
Force
137 ton
Height
387 mm
Hose size
1.1/2 "
Length
571 mm
Motor power
1,6 kW
Voltage
12 V
Width
533 mm
Förpackningsstorlek
Streckkod
332187
Bruttovikt
63,00 Kg
Nettovikt
63,00 Kg
Ursprungsland
fin
Produktinformation
Länkar
Product catalog
Product catalog
Andra tittar på
Crimper up to 1.1/2" 2.2kW w/o dies