2RG3/4X40
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
9 variants
Chosen variant:
2RG3/4X40
Flange 90° 3/4" BSP - (3) 40mm
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
90 °
Bolt dimension
M8x25 mm
Brand Name
Hydraspecma
Holes circle
40 mm
I
40 mm
Material
Steel
Number of bolts
3
O-ring
23,81X2,62S mm
Pressure max.
315 bar
Sealing material
NBR
Shore
90
Surface treatment
White zinc plated
Thread inner
G 3/4 BSP
Package size
Barcode
442018
Gross weight
0,36 Kg
Net weight
0,36 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Flange 90° 3/4" BSP - (3) 40mm