1.1/2" Insert (Gates 4SP/4SH) - (38S) M52x2 female - 90° - 24GSP-38FDHORX90
Artikelnummer:
24GSP38FDHORX90
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
A
194,6 mm
Angle
90 °
B
121 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
Diameter pipe
38 mm
E
92 mm
H
60 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
1.1/2 "
Material
Steel
Model code
24GSP-38FDHORX90
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C