1.1/2" Insert (Gates 4SP/4SH) - (38S) M52x2 female - 24GSP-38FDHORX
Artikelnummer:
24GSP38FDHORX
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
A
150 mm
Angle
0 °
B
76,4 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1.1/2"
DN
40 mm
Diameter pipe
38 mm
H
60 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
1.1/2 "
Material
Steel
Model code
24GSP-38FDHORX
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C