24GSP24FJX90-089
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
2 variants
Chosen variant:
24GSP24FJX90-089
1.1/2" Insert - 1.7/8"-12 JIC female - 90°
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
212 mm
B
138,4 mm
D
1.1/2"
E
89 mm
Gänga
1.7/8-12 JIC
H1
60 mm
H2
55 mm
Modell kod
24GSP-24FJX90-089
Märke namn
Gates
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Slangdimension
1.1/2 "
Slangkopplingstyp
For separate ferrule
Tillverkningsmaterial
Steel
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
212 - 235 Nm