20GS24FFORX90-064
SE ANDRA VARIANTER
16 varianter
Utvald variant:
20GS24FFORX90-064
Presskoppling GS 90°, Ø 1.1/4'', Inv-ORFS 2''-12
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
172 mm
Angle
90 °
B
100,9 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
DN
32 mm
E
64 mm
H1
60 mm
H2
50 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
1.1/4 "
Material
Steel
Model code
20GS-24FFORX90-064
Surface treatment
Zinc-plated
Thread
2-12 ORFS
Torque tightening
200 - 250 Nm
Working Pressure
42 MPa
Förpackningsstorlek
Streckkod
200597
Bruttovikt
Kg
Nettovikt
Kg
Ursprungsland
bel
Produktinformation
Måttskiss
Presskoppling GS 90B, Ø 1 1/4'', Inv-UN 2-12
Product datasheet
Andra tittar på
45° SAE Flange 3000 PSI. 1.1/4"