20GS20FLH90-150
SE ANDRA VARIANTER
25 varianter
Utvald variant:
20GS20FLH90-150
1.1/4" Insert - 1.1/4" SAE6000 flange - 90° 150mm drop
Tillbehör (2)
1.1/4" Ferrule - kun Gates 4SH/4SP 4wire
Artikelnummer:
20GS1F-4
Presshylsa 1 1/4'', 6W för GS-stolpe
Artikelnummer:
20GS1F-6
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
169 mm
Angle
90 °
B
97,9 mm
Brand Name
Gates
Build height
150 mm
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
DN
32 mm
Diameter flange
54 mm
E
150 mm
Flange
1.1/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
K
54 mm
Material
Steel
Model code
20GS-20FLH90-150
O-ring
37,69X3,53 mm
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Surface treatment
TuffCoat™
Torque tightening
130 - 143 Nm
Förpackningsstorlek
Streckkod
248531
Bruttovikt
3,00 Kg
Nettovikt
3,00 Kg
Ursprungsland
CZE
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
Connector Description: SAE flanged hose connector, used in conjunction with flange brackets.
Product datasheet
Köps ofta tillsammans med
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Adapter, Utv-G 1.1/4''-ED, Inv-G 3/4''
RI-114-34ED
20 st
Hydraulslang EFG3K 1.1/4''
Hydraulslang EFG3K 1.1/4''
EFG3K-20
30 m
30 st
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G, Lång
15 st
1.1/4" Hydraulic hose SPT-6K - 420 bar - ISO18752 Class C