1.1/4" Insert (Gates 4SP/4SH) - 1.1/4" SAE6000 flange - 90° 120mm drop - 20GS-20FLH90-120
Varenummer:
20GS20FLH90-120
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
Cover 1.1/4 SAE6000 flange
Artikelnummer: SAE6-11/4
A
165 mm
Angle
90 °
B
93,9 mm
1.1/4"
DN
32 mm
Diameter flange
54 mm
E
120 mm
Flange
1.1/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
K
54 mm
Material
Steel
Model code
20GS-20FLH90-120
O-ring
37,69X3,53 mm
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Surface treatment
TuffCoat™
Förpackningsstorlek
Streckkod
200590
Bruttovikt
1,29 Kg
Nettovikt
1,29 Kg
Ursprungsland
CZE
Intrastat artikelkod