Coupling 1.1/4, M45x2 male 35L 20G-35MDL Gates MegaCrimp
Connection: Male DIN 24° cone.
Sealing: Metal against metal.
Artikelnummer:
20G35MDL
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
A
80,4 mm
Angle
0 °
B
35,1 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
DN
32 mm
Diameter pipe
35 mm
H
46 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
1.1/4 "
Model code
20G-35MDL
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Thread outer
M45x2
Working Pressure
16 MPa