Coupling 1.1/4, M45x2 fem. 35L 20G-35FDLORX Gates MegaCrimp
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Partnumber:
20G35FDLORX
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
A
90,4 mm
B
44,1 mm
D
1.1/4"
DN
32 mm
Diameter rør
35 mm
H
50 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
20G-35FDLORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Serie
L
Slangekoblingstype
With fixed ferrule
Slangestørrelse
1.1/4 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
205 - 225 Nm
Tryk maks.
160 bar