Coil D14E-24D-0.9A-DN
Coil D14E-24D-0.9A-DN
Partnumber:
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
Brand Name
Danfoss
Current type
DC
Diameter inner
22.2 mm
Length
59 mm
Model
D14E
Model code
D14E-24D-0.9A-DN
Plug type
DIN 43650 Form A
Power W
35 W
Protection class
IP 65
Voltage
24 V