16GS30FDHORX45
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
9 varianter
Valgt variant:
16GS30FDHORX45
1" Insert - (30S) M42x2 female - 45°
Specifications
Dimensions and shipping
A
159,7 mm
B
103,3 mm
D
1"
Diameter rör
30 mm
E
35,1 mm
H
50 mm
Modell kod
16GS-30FDHORS45
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
1 "
Slangkopplingstyp
For separate ferrule
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Steel
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
200 - 220 Nm