16GS25FDHORX45
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
16GS25FDHORX45
1" Insert - (25S) M36x2 female - 45°
Tillbehör (1)
1" Ferrule - kun Gates 4SH/4SP
Artikelnummer:
16GS1F-4
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
159,7 mm
Angle
45 °
B
103,3 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1"
Diameter pipe
25 mm
E
35,1 mm
H
46 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
1 "
Material
Steel
Model code
16GS-25FDHORX45
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
125 - 135 Nm