16GS25FDHORX
Package size:
20 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
14 variants
Chosen variant:
16GS25FDHORX
1" Insert - (25S) M36x2 female
Tillbehör (1)
1" Ferrule - kun Gates 4SH/4SP
Artikelnummer:
16GS1F-4
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
116 mm
Angle
0 °
B
59,6 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1"
DN
25 mm
Diameter pipe
25 mm
H
46 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
1 "
Material
Steel
Model code
16GS-25FDHORX
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
125 - 135 Nm
Working Pressure
42 MPa
Förpackningsstorlek
20 st
Streckkod
200498
Bruttovikt
0,50 Kg
Nettovikt
0,50 Kg
Ursprungsland
CZE
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Product datasheet
Ofte købt sammen med
Hydraulslang MXG4K XTP 1'' 280 Bar RL25
Varenummer:
16MXG4K-XTP
Pakke str.:
25 m
Min. bestillingsenhed er:
1 m
Hydraulslang MXG5K XTP 1" 350 Bar RL25
Varenummer:
16MXG5K-XTP
Pakke str.:
1 m
Min. bestillingsenhed er:
1" Hydraulic hose SPT-6K - 420 bar - ISO18752 Class C
SPT6K16
1" Hydraulic Hose SPT-5K - 350 bar - ISO18752 Class CC