16GS16FLC67-057
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
5 variants
Chosen variant:
16GS16FLC67-057
Presskoppling GS 67B, Ø 1'', SAE 1'', Caterpillar
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
156 mm
Angle
67 °
B
99 mm
Brand Name
Gates
D
1"
DN
25 mm
Diameter flange
47.6 mm
E
57 mm
Fits to
Caterpillar®
Flange
1 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
1 "
K
47,6 mm