151H2006
Chosen variant:
151H2006
OMEW 250 Orbitmotor HPS taper ø35 1:10 CW
Continuous power max.
10 kW
Continuous rotation max.
240 rpm
Displacement
248.1 cm3
Holes circle
147.6 mm
Intermittent Effect Max.
16 kW
Intermittent Rotation speed Max.
300 rpm
Intermittent Torque Max.
710 Nm
L
132,8 mm
L1
34,8 mm
Pressure continous max.
200 bar
Pressure drop continuous max.
140 bar
Pressure intermittent max.
210 bar
Pressure peak max.
225 bar
Recess
82,55 mm
Shaft diameter
35 mm
Shaft keyway
6,0 mm
Torque continuous max.
470 Nm
Barcode
333762
Gross weight
10,76 Kg
Net weight
10,76 Kg
Measure sketch
Product catalog
Others has been looking for
XLS 80 Ø25mm SAE-A HPS
XLS 80 Ø25mm SAE-A HPS
151F0500
XL2 245 Ø32mm 4-hole 106.4
XL2 245 Ø32mm 4-hole 106.4
629AG00720A
Orbit motor OMP-X 125 - 25mm shaft - drainport
XLS 130 Ø25mm SAE-A HPS
XLS 130 Ø25mm SAE-A HPS
XLS 160 Ø25mm SAE-A HPS
XLS 160 Ø25mm SAE-A HPS