12GS20FDHORX90
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
9 variants
Chosen variant:
12GS20FDHORX90
3/4" Insert - (20S) M30x2 female - 90°
Accessories (1)
3/4" Ferrule - kun Gates 4SH/4SP
Varenummer:
12GS1F-4
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
126 mm
Angle
90 °
B
75 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter pipe
20 mm
E
62 mm
H
36 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
3/4 "
Material
Steel
Model code
12GS-20FDHORX90
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
105 - 115 Nm
Working Pressure
42 MPa
Pakke str.
Stregkode
200349
Brutto vægt
0,40 Kg
Netto vægt
0,40 Kg
Oprindelsesland
CZE
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Product datasheet
Andre kigger på
3/4" Insert - (20S) M30x2 female
Varenummer:
12GS20FDHORX
Pakke str.:
40 st
Min. bestillingsenhed er:
3/4" Insert - 1" SAE6000 flange - Caterpillar®
12GS16FLC
Min. bestillingsenhed er:
3/4" Insert - 3/4" BSP female
3/4" Insert - 3/4" BSP female
12GS12FBSPORX
10 st
Presskoppling GS 22B, Ø 3/4'', SAE 3/4'', Caterpillar
12GS12FLC22-016
3/4" Insert - 3/4" SAE3000 flange - 90° 150mm drop
12GS12FL90-150
Presskoppling GS 30B, Ø 3/4'', SAE 3/4'', Caterpillar
12GS12FLC30-022
3/4" Insert - ø22 pipe - 90° - AISI316
4190-22-12-SY
3/4" Insert - 3/4" BSP female - 45° - AISI316
4041-12-12-SY
Standpipe metric 90° elbow - stainless
3/4" Insert - ø22 pipe - AISI316
Standpipe metric 0° straight - stainless
3/4" Insert - 3/4" BSPT male - AISI316
3/4" Insert - 1" BSP female - 90° - AISI316
3/4" Insert - 3/4" BSP female flat - AISI316
3/4" Insert - 1" BSPT male - AISI316
3/4" Insert - 3/4" BSP female - 90° - AISI316
3/4" Insert - 1" NPT male - AISI316
3/4" Insert - 3/4" NPT male - AISI316
Two-piece banjo insert stainless - inch banjo
3/4" Insert - 3/4" banjo - AISI316
3/4" Insert - 1" BSP female - 45° - AISI316
1" Insert - 3/4" SAE6000 flange - 90°
16GS12FLH90M
Presskoppling GS 90B, Ø 3/4'', SAE 3/4'', Kod 62
12GS12FLH90-100
Presskoppling GS 90B, Ø 3/4'', SAE 3/4'', Kod 61
12GS12FL90-125
1" Insert (Gates 4SP/4SH) - 3/4" SAE6000 flange - 90° - 16GS
16GS12FLH90-120
3/4" Insert - 3/4" SAE6000 flange - 90°
12GS12FLH90M
40 st
3/4" Insert - 1" SAE6000 flange - 90°